NASU – polski design

Jesteśmy małą, polska pracownią projektującą i produkującą lampy oświetleniowe.  Firma rodzinna prowadzona przez Piotra Nalepkę, któremu pomagają przyjaciele i najbliższa rodzina. Prawdziwy polski design.

Własne wzory!

Lampy projektujemy i wykonujemy w naszej pracowni i dlatego są to całkowicie niepowtarzalne wzory, zastrzeżone i zarejestrowane przez nas w EUIPO (Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej).

Jak to robimy?

Lampy wykonujemy w technologi CNC przy użyciu plotera frezującego. Wycinamy je z płaskich płyt materiału – sklejki lub tworzyw sztucznych, a ich krawędzie wygładzamy ręcznie. Sprzedajemy je w zestawach do samodzielnego montażu. Składa się je bez użycia narzędzi lub kleju, podobnie jak puzzle 3D. Ze względu na udział technik komputerowych naszą technologię produkcji można nazwać współczesnym rzemiosłem. Jednak każda lampa powstaje najpierw w głowie autora i zaprojektowana jest w formie odręcznych rysunków.

Pracownia - Lampy Nasu

Designer

Piotr Nalepka z zawodu jest architektem. Od kilku lat, w Głogowie prowadzi małą manufakturę, w której pod marką NASU tworzy własne lampy o unikalnym wzornictwie. Ukończył Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej i zajmował się projektowaniem budynków. Po prawie 20 latach w zawodzie postanowił to zmienić i dlatego zajął się wzornictwem i rozwija polski design.

Piotr Nalepka projektant Lampy Nasu

Jak to się zaczęło?

– „Chciałem projektować coś w mniejszej formie i sprzedawać jako produkt. Nie miałem doświadczenia tak w handlu jak i w produkcji. Miałem natomiast duże doświadczenie w robieniu makiet i trochę wiedzy stolarskiej po moim dziadku kołodzieju, stolarzu i modelarzu. Jeszcze w szkole podstawowej planowałem zostać stolarzem a potem fascynowało mnie szkutnictwo. Kiedyś wymyśliłem sobie coś w rodzaju lampy, którą chciałem zrobić do swojej pracowni … jak tylko będę miał na to czas. Podobały mi się pomysły na powieszenie w pomieszczeniu fragmentów konstrukcji łodzi lub samolotu. Stąd wziął się pomysł na projektowanie i budowanie lamp, takich jak to co zawsze mnie inspirowało. Kupiłem frezarkę CNC, nauczyłem się jej obsługi, dopracowałem cały proces produkcji i dopiero wtedy zaprojektowałem i wykonałem pierwszą lampę.”

Polski design - Lampy NasuObróbka CNC - Lampy NasuPracownia Lampy Nasu

Polski design - Lampy NasuPolski design - Lampy NasuPolski design - Lampy Nasu

Polski design!

Lampy Nasu to urzekające, przestrzenne struktury tworzone w małej rodzinnej polskiej pracowni. Z pewnością jest to współczesne rzemiosło łączące wyobraźnię, ręczną pracę i techniki cyfrowe. Atrakcyjny design uzyskiwany z płaskich elementów łączonych w trójwymiarowy świat.

Zapraszamy do współpracy. Z przyjemnością zrobimy dla Was lampę. Wspierajmy polski design! 🙂